Jump to content

Welcome to VitalCS Romania
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!

Toggle shoutbox VitalCS Shoutbox

[Anunț] Ajutați-ne cu un vot zilnic aici : http://serveresamp.com/info_server_1852.html
[Anunț] Comunitatea VitalCS este în căutare de Moderatori capabili și activi !

[Anunț] Suntem în căutare de servere de Counter - Strike 1.6 ( orice MOD ) !
[Info] Păstrați un limbaj cât mai decent.Fără Link/Spam în chat!(maxim 3 rânduri) Riscați WARN !

[Info]Model pentru Spoiler: [spoiler]link[/spoiler]

@  Sasorii : (20 July 2018 - 12:13 AM)

Hopa, s-a schimbat ceva pe aici

@  Sk1zZo : (19 July 2018 - 11:05 PM)

Neata

@  zEKA : (19 July 2018 - 10:40 PM)

@MarcelV2 e seara tata

@  MarcelV2 : (19 July 2018 - 10:38 PM)

@zEKA ziua

@  zEKA : (19 July 2018 - 10:37 PM)

Seara

@  Sk1zZo : (19 July 2018 - 10:19 PM)

@JXF Bine , bine

@  MarcelV2 : (19 July 2018 - 10:19 PM)

@Sk1zZo sal

@  JXF : (19 July 2018 - 10:18 PM)

cf frate esti bn

@  Sk1zZo : (19 July 2018 - 10:17 PM)

Cf bajetii?

@  Sk1zZo : (19 July 2018 - 10:17 PM)

Salut

@  zEKA : (19 July 2018 - 09:56 PM)

@★ Dănuț ★ Stiu tema =]

@  JXF : (19 July 2018 - 06:53 PM)

http://vitalcs.ro/forum/index.php?/topic/30520-creati-jxf/

@  JXF : (19 July 2018 - 06:53 PM)

cf

@  Gavrilson : (19 July 2018 - 05:45 PM)

legenda

@  ★ Dănuț ★ : (19 July 2018 - 05:41 PM)

Mai are altcineva propuneri ,pentru tema? categorii?

@  Gavrilson : (19 July 2018 - 05:40 PM)

@MarceL V2 bine, ma gandesc daca sa fac un server de discord pentru vital :P

@  MarcelV2 : (19 July 2018 - 04:08 PM)

ke mai faketi

@  Relu. : (19 July 2018 - 03:51 PM)

Misto tema

@  Gavrilson : (19 July 2018 - 03:38 PM)

draguta tema

@  ★ Dănuț ★ : (19 July 2018 - 03:25 PM)

Salut

@  CosminKING : (19 July 2018 - 03:24 PM)

re

@  Gavrilson : (19 July 2018 - 01:16 PM)

@zEKA caine prost, ma faci de ras!

@  zEKA : (19 July 2018 - 12:58 PM)

@Gavrilson Ham Ham

@  Gavrilson : (19 July 2018 - 11:01 AM)

@zEKA nu imi amintesc sa-ti fi dat permisiunea de a latra :D

@  MarcelV2 : (19 July 2018 - 10:33 AM)

sigur se adauga

@  MarcelV2 : (19 July 2018 - 10:33 AM)

@Sasorii cea mai buna

@  zEKA : (19 July 2018 - 09:52 AM)

@Gavrilson Uite un animal

@  Enki : (19 July 2018 - 09:21 AM)

Helău helău helău !

@  Gavrilson : (19 July 2018 - 09:20 AM)

@zEKA hopa un noob?

@  Sasorii : (18 July 2018 - 11:43 PM)

Buna propunerea aia, Marcel :)))

@  zEKA : (18 July 2018 - 10:50 PM)

Hopa lume noua?

@  MarcelV2 : (18 July 2018 - 09:09 PM)

@★ Dănuț ★ am eu o propunere, trb sa mi dai grad

@  ★ Dănuț ★ : (18 July 2018 - 08:40 PM)

Mai are cineva propunere pentru noul update al forumului? http://vitalcs.ro/fo...m/10-propuneri/ Încă mai așteptăm propunerile voastre ! Orice propunere este bine venită

@  DANI.R3KT : (18 July 2018 - 08:33 PM)

e santier aici gavrilsoane

@  Gavrilson : (18 July 2018 - 08:20 PM)

Ce naiba...

Photo

HyperCarry - League of Legends

• Please log in to reply
2 replies to this topic

Gavrilson

Gavrilson

Admin & Support

• Group:
    Administrator
  • Member Number:
    2005
    MENTION

Astazi vom vorbi despre HyperCarry

Ce este un HyperCarry?

Un HypcerCarry poate sa intoarca meciul chiar daca echipa ta pierde.

Dar de ce?

Acesta are abilitatile necesare pentru a rezista foarte mult intr-un teamfight, sa nu uitam si de damage.

Ce fel de championi sunt HyperCarry?

1. Fiora

2. Hecarim

3.Jax

4. Quinn

5.Malphite

6.Azir

7.Riven

Care este cel/a mai puterinc/a HyperCarry?

Cel/a mai puternic/a  este Fiora pentru ca isi poate castiga lane-ul foarte usor(laning phase) si are un sustain faorte mare in comparare cu ceilalti,

sa joci Fiora nu iti cere mult skill dar este un champion greu de jucat, ultimata ei necesita sa prinzi cele 4 'triunghiuri' care se aplica pe inamic, mai este o cale prin a

elimina inamicul. Acesta ajunge foarte usor la BackLine unde se afla cei care fac Carry in echipa lor cum ar fi ADC/MID , ea are acest potential in joc, are cooldown-urile foarte mici

fata ce ceilalti championi HyperCarry. Sunt sigur ca echipa ta va incerca direct sa se duca dupa carry-ul lor si sa-l scoata din teamfight cat mai repede. De accea tu iti folosesti ultimata pentru true damage+heal la echipa ta. Fiora este un monstru cand e vorba de Late Game, cu un build bun aceasta nu poate fi scoasa din joc in niciun caz.

Ar trebuii sa joc si eu Fiora sau un alt HyperCarry?

Sa ajungi la nivelul de a putea juca un HyperCarry trebuie sa cunosti championii putin. Inainte de a juca rank incearca-l putin in normal/aram si multe alte gamemod-uri. Ca HyperCarry trebuie sa stii basic-urile jocului cat mai mult. Cauta un tutorial despre acesta pentru laning-phase-ul tau.

Cat despre Fiora, trebuie sa iti cunosti tinta pentru ca face Carry cat mai usor cu ea , chiar daca ti-ai pierdut lane-ul sau sa spunem ca ai murit 1 data incearca sa ai un farm decent cam asa ai putea sa re-intri in joc si sa-ti ba-ti inamicul cat mai usor, farm-ul este prima esenta de gold care este necesara pentru ca cumpara iteme. Atunci cand ai fost zdrobit foarte tare incearca sa folosesti TP pe lane-uri in MID-GAME si LATE-GAME pentru a face farm+iteme din motive pentru ca nu esti destul de gata incat sa te bati cu cineva la acelasi nivel sau putin mai mare.

• Alinu and Doubl3M like this

JXF

JXF

Membru VIP

• Group:
    Membru V.I.P.
  • Member Number:
    4684
    MENTION

Fiora nu este la fel de buna cum era inainte, pentru ca a primit nerf ea insasi si Tiamat da mai putin damage. In timpul actual nu este usor lane phase cu Fiora pentru ca este meta-ul tancurilor (maokai, malphite etc), iar Fiora nu se descurca contra campionii acestia.

Campioni hypercarry sunt campioni care dau foarte mult damage in late game, si cativa dintre ei sunt ADC. Malphite sau Hecarim nu sunt hypercarry, pentru ca nu dau foarte mult damage. Alti campioni care sunt hypercarry sunt Vayne, Jinx, Rengar, Kha'Zix si alti campioni care se bazeaza pe late game. 

La ora actuala, Fiora este un campion prost datorita campionilor de tip tanc. 

App:

Spoiler

Gavrilson

Gavrilson

Admin & Support

• Group:
    Administrator
  • Member Number:
    2005
    MENTION

@JXF

Te contrazic. Am experienta mare , joc din sezonul 2. Momentan Platina 2

De cand nu e Hecarim HyperCarry? are potentialul de ajunge la backline intr-o clipita cu E + Damage dupa care se poate intoarce cu ultimata + fear in Carry-ul lor.

Malphite mult mai usor , este foarte tanky si sa numai spun de faptul ca are un CC foarte bun + damage dealer.

Sezonul asta urmatorii adc sunt buni: Sivir , Lucian , Jinx , Corki , Kalista , Tristana , Ashe , Miss Fortune.

Vayne nu este inclusa pentru ca are laning-phase-ul foarte prost daca nu ai un support care sa te protejeze bine degeaba , Janna a primit nerf la fel si Lulu cu care mergea bine Vayne. Daca iti permiti Leona + Lucian sau Nautilus + Sivir , Vayne numai poate face nimic , CC-ul lui nautilus este foarte puternic , Vayne primeste lockdown foarte usor.

Sivir - Buff W

Tristana - Buff W+E

Ceilalti sunt buni pentru ca sunt schimbate itemele in asa fel sa fiu foarte potrivite pentru ei.

Fiora , chiar daca a primit un nerf foarte mare inca este capabila de a face 'ravagii' in LATE-GAME dupa cum am spus , tocmai ce am jucat acum 2-3 zile in GOLD 3 pe un cont de al meu vechi si am facut carry. Echipa mea era jalnica , doar majoritatea + aveau compozitie mai buna decat noi.

Yasuo - 4/8(Noi) , Fizz - 14/8(Ei)

Depinde cum iti faci build-ul pe fiora , eu unu-l joc asa:

http://prntscr.com/atgkk3

Edited by Shiz-San, 17 April 2016 - 21:28 PM.

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users